Červenec 2010

Po vzoru Džejkeje...

29. července 2010 v 23:37 | Len(ka) KrušiNová |  Ostatní
...jsem se také zapojila do jakési tričkovní soutěže. Kdyby jste měli čas, náladu, počasí, atd. tak pro mě můžete hlasovat TU. A můj návrh, pro ty, kterým se tam nechce:

Lenka Krušinová 2010
Lenka Krušinová 2010

Otázka za 50 bodů!

29. července 2010 v 14:55 | Len(ka) KrušiNová |  Písmenka
Lenka Krušinová 2010     Před dvěma dny jsme se, na mé přání, vypravili poznávat vlast českou. Konkrétně Havlíčkovu Borovou. I navzdory silničářské přesile a jejich neblaze proslulým oranžovým značkám jsme se šťastně dostali na místo. Chtěla jsem tam kvůli tomu, že se tam narodil jeden z mých nejoblíbenějších spisovatelů (Kdo uhádne, jak se jmenoval, má 50 bodů!) a jeho rodný dům se postupem času transformoval v jakési malé muzeum. Exponátů, jako takových, je tam poskrovnu, ale zato tam najdete spousty oznámení, výuční list, vysvědčení, korespondenci, ukázky z děl, atd. Milá a ochotná průvodkyně Vás se vším obeznámí a jako suvenýr si můžete odnést třeba i jednu z knih.
     Na náměstí jsme se podívali na sochu, a potom se vydali ještě k rybníku Řeka, ze kterého pocházejí
fotky labutí, které jsem přidávala včera. Byl to opravdu milý výlet
a Havlíčkovu Borovou, ačkoli prohlídka moc času nezabere, Vám vřele doporučuji.

VSTUPNÉ:
Děti a studenti: 10 Kč,-
Dospělí: 20 Kč,-

Lenka Krušinová 2010

Fotografie - Labuť velká

28. července 2010 v 19:05 | Len(ka) KrušiNová |  Fotografie
27.7.010
Rybník Řeka, Havlíčkobrodsko
Lenka Krušinová 2010

Fotovzpomínka na zemi galského kohouta

24. července 2010 v 23:12 | Len(ka) KrušiNová |  Písmenka

     Přeci jsem jenom neodolala a něco o mé výpravě do Paříže sem napíšu, i když toho nebude moc. Tenhle článek bude obsahovat mnoho odkazů, které Vám o památkách povědí víc, abych to tu nemusela složitě a hlavně zbytečně rozepisovat. Faktů je plný internet. Všechny fotky jsou z prvního dne. Odpoledne se mi záhadným způsobem (asi škrkny) rozbil foťák a bylo po radosti. Nu což, zaklela jsem si a tím to bylo vyřešeno. Ale zpátky k původnímu tématu... Tyhle fotky jsem nefotila na "umělecko" ale na "turisticko". Proto nejsou nijak super, ale o to mi ani nešlo. Zkrátka až budu vŇoučatům vyprávět o svých cestách za poznáním, tak jim nějaký ten obrázek třeba ukážu, aby mi to věřili.

Lenka Krušinová 2010
Jedna z uliček táhnoucích se podél Sény. V pozadí most na ostrov Île de la Cité, kde stojí pětilodní katedrála s krátkou příčnou lodí Notre Dame, kterou proslavil především román Victora Huga
Chrám Matky Boží v Paříži.


Z mé kyt(k)arové (tv)orby

20. července 2010 v 18:04 | Len(ka) KrušiNová |  Písmenka
     DáVám tenHle čLánek do písmenKo(vo)vé rubriky, přesto, že tu (ne)moc písmenek nebude. Ale nevím kam jinam to šoupnout.

---------------------------------------------------☺---------------------------------------------------

     Pár nahrávek, co jsem vyloudila z mojí kytary.
V první je trsátko slyšet víc, než bych si přála.
Ta druhá se mi celkem líbí. Ještě že to mám nahraný. Znova bych to stejně nezahrála.
Ta další ani ne, prot(N)ože to hraju už strašně dlouho a oposlouchalo se mi to.
Ta poslední je tam spíš pro zasmání (i když to vtipné vůbec není). Prostě to nebudu odůvodňovat. Je to tam a baŠta!


PS: Ve videu mě neuvidíte zatloukat hlavou hřebíky v garáži, ani nebudu dělat jiné podivnosti, které někteří kytaristé dělají.


Kni***** (cenzurováno)

20. července 2010 v 16:11 | Len(ka) KrušiNová |  Písmenka
Slíbené fotky. Moc zaplněná zatím není...
Klela jsem jen málo...
Lenka Krušinová 2010
Lenka Krušinová 2010Lenka Krušinová 2010
Shakespearova kravička

Fotografie - Lemur Kata

19. července 2010 v 21:21 | Len(ka) KrušiNová |  Fotografie
Loňská záležitost z jihlavské Z00
Lenka Krušinová

Tento článek nemá s velrybami nic společného

19. července 2010 v 19:32 | Len(ka) KrušiNová |  Písmenka

Lenka Krušinová 2010
    Je léto. Jsou prázdniny. To slovo je asi od slova prázdno, protože se nic neděje! Chci, aby se pořád něco dělo! Ale ne takové ty věci, co se dělat musí. Například že nás táta pošle na pastvinu, jako třeba dnes, nebo mám přinést koním vodu, nebo... Houby dělám a stejně si pořád stěžuju. Ale já si musím pořád na něco stěžovat. Dnes kupříkladu jsem byla na pastvině dělat škvorům koníčka. Oni se totiž, prevíti, schovávají v tyčkách na elektrický ohradník. Když jsem je pěkně ponosila a nahlédla do anatomie hlodavců (Ty tyčky totiž využívají dravci jako bidýlka a když chytí nějakou pěknou myšku, tak si ji tam naporcují. Já se potom kochám vnitřnostmi, které nechají na tyčích pěkně zaschnout.), měla jsem svůj úkol splněný. Ani to nebolelo, ale řečí jsem měla taky dost... No abych si nezkazila image.

     Potýkám se s něčím, co se nijak nejmenuje a začala jsem to tvořit cécéá před týdnem. Po dopsání Osady se začala v mé psané "tvorbě" rozevírat velká trhlina. A tak jsem ji zacpala tím čímsi. Pořád něco přepisuji, dopisuji, zkrátka se v tom máchám a děsně mě to baví.

     Taky mi rodiče (Tisíceré díky Vám!) pořídili knihovnu. Jakože na narozeniny. Objednali ji s tím, že přijde až tak za měsíc a ejhle, po týdnu byla už v krámě. Tak jsme ji s tatínkem pěkně smontovali, já si do ní nanosila knížky a zároveň ještě uklidila celý pokoj (!), protože spolu s přidáním knihovny proběhla menší přestavba. A teď jsem šťastným člověkem. Tedy skoro. Ještě bych chtěla letět vzducholodí a tak. Tu knihovnu vyfotím, až se mi bude chtít. Teď se mi totiž nechce. Můj foťák se rozbil při návštěvě Paříže, tak je na letním táboře v reklamaci. A ten společný, co máme doma, nedokážu bez kletí používat. Takže to teď fotit nebudu, protože jsem někde slyšela, že by člověk moc klít neměl. Místo toho připojuji foto toho, jak to vypadá na mé skříni. Samé praktické věci, třeba ten glóbus! Jak je starý, tak je kouzelný! No zkuste si na novém glóbu najít Sovětský svaz, nebo Jugošku!

Tempery - Zubní kartáčky

19. července 2010 v 18:07 | Len(ka) KrušiNová |  Malba
Pololetka za 2. pololetí 1. ročníku
Tempera na sololitu
---------☻---------
Zadání nebylo žádné - mohli jsme si vybrat cokoli. Tenhle typ malby jsem měla v prvním ročníku hodně ráda a chtěla jsem přijít s něčím neobvyklým. To se mo podařilo a práce byla přijata kladně :)
Lenka Krušinová 2010
Lenka Krušinová 2010
Lenka Krušinová 2010
Lenka Krušinová 2010
Lenka Krušinová 2010
Lenka Krušinová 2010
Lenka Krušinová 2010
Lenka Krušinová 2010

Remakolky - Astrální šelma

18. července 2010 v 21:06 | Len(ka) KrušiNová |  Malba
Lenka Krušinová 2010

Vypalování - Psi

18. července 2010 v 21:02 | Len(ka) KrušiNová |  Ostatní
PoloLetka za 1. poloLetí 1. ročníku. Vypalování pájkou do sololitu.
Dovedete určit rasy jednotlivých psů?
Lenka Krušinová
Lenka Krušinová
Lenka Krušinová
Lenka Krušinová
Lenka Krušinová
Lenka Krušinová

Fixy - Starší komix o Rusácích na Sahaře

17. července 2010 v 15:20 | Len(ka) KrušiNová |  Kresba
Při úKlidu jSem vyhRab(ov)ala tento starší poČin :)

Má přání a tužby

14. července 2010 v 23:14 | Len(ka) KrušiNová |  Písmenka
     Nejsem člověkem zrovna skromným, který se spokojí s málem. Mám různá přání, která bych moc ráda uskutečnila, ale budu ráda, když se mi vůbec někdy splní.

     Jako spousta lidí bych chtěla napsat a vydat knihu. Pokusů tu bylo už spousty, ale většina z nich zůstala nedokončená. Tak snad se jednou zadaří.

     Chtěla bych se naučit hrát opravdu dobře na kytaru a najít člověka, se kterým by jsem si mohla zahrát společně. Ať už by ona bájná postava hrála na cokoli. Aspoň jednou bych si chtěla zahrát s někým tak, aby to znělo opravdu dobře.

     Mé další přání je možná trochu "příbuzné" s tím prvním. Chtěla bych nějakou knihu ilustrovat.

     Také by mi udělalo velkou radost nějakou knihu přeložit (Nehledě na to, že s Němčinkou nejsme zrovna vřelí přátelé a s jinými podobnými "tvory" se neznám).

     Další tužbou je vlastní výstava. Hmmm...

     Také bych si moc přála mít v knihovně takový průřez literaturou. Od Bible (která by měla čestné sedadlo - zprava Korán, z leva knihu od Antona LaVey :), přes Ílias a Odysseiu, Zápisky o válce galské, oslavné hrdinské eposy, Tristan a Izolda, Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha, Via Lucis, Orbis Pictus, něco málo od Moliéra, Goldoniho, Diderota, Swifta, Defoea, Goetheho, něco z romantismu, třeba Chrám matky boží v Paříži od Victora Huga, trocha hororu od Poea, z českého romantismu drobet Máchovy a Erbenovy snahy, z obrození knížky od Tyla, Klicpery, Čelakovského a hlavně Karla Havlíčka Borovského. Pár věcí od Němcové. To už by se v poličkách začala objevovat naturalistická a realistická díla Balzacova, Flaubertova, Verneova, Zolova, Dikensova, ligy ruských naturalistů a potom Češi jako Neruda, Arbes, Sládek, Vrchlický, Jirásek, Klostermann, Stroupežnický,... A tak dál, a tak dál... Ej, to by byla nádhera...

     A celý život bych už jen četla, četla, četla, chodila si pro brýle s čím dál tím většími dioptriemi a krmila svých čtyřicet pět koček. Tolik bych jich měla, abych si pamatovala, kdy skončila druhá světová válka...

Počítačová grafika - Severus Snape

10. července 2010 v 0:31 | Len(ka) KrušiNová |  Ostatní
     Snape mi byl vždy (ač vážně netUším proč) sympatický. Jednoho slunečného dne, zrovna jsem četla pas(áž) z Harryho Pottera a Fénixův řád, kde v juniorských let(ech) zlobák James obrátí Snapea vzhůru nohama a chce mu stáhnout (download) kaLhoty, mi zlí jazz(ykové) proZradili, že Snape má v jednom z násleDujících dílů zemřít! Chápete to? Snejpík?! A od té dObby ho mám snad ještě radši. (Možná proto, že si vždycky zamiluji ty, co zemřou, jako Siriuse - nééé! Jak mOhla...) A ve své Snapeovské euforii, jakože dokud v mé čaS(n)ové (v)ose ještě(r) žije, jsem vytvořila toto miloučké monstrum:

Lenka Krušinová 2010

Starší básnička

7. července 2010 v 23:46 | Len(ka) KrušiNová |  Písmenka
Mám sem věty psát,
pak je k čtení lidem dát.
Přečtěte si vážení
mého mozku snažení.
O tom, jaká jsem,
o tom jak se vidím,
čím se chlubím,
za co stydím.

2 druhy barev - Prase

7. července 2010 v 19:30 | Len(ka) KrušiNová |  Malba

Plátno 15x15 cmLenka KrušiNová 010

Fixy - Uplně pitomej pes + pár skic

5. července 2010 v 18:22 | Len(ka) KrušiNová |  Kresba
Lenka KrušiNová 010
Uplně pitomej pes aneb Bettynka :)

A ještě(r) pár(ky) věcí:

Pojednání o čarodějnicích

4. července 2010 v 12:30 | Len(ka) KrušiNová |  Písmenka
Kladivo na čarodějnice Lenka Krušinová
     Stojíc u sporáku natahovala jsem hlavu, přes niž jsem měla přehozenou utěrku, nad hrnec, ve kterém zběsile bublala voda, a mátové lístky ji postupem času víc a víc zabarvovaly. Se zavřenýma očima jsem vdechovala obláčky páry, a doufaje, že o pár minut později se můj nos konečně vzpamatuje, přemýšlela jsem, že za takovéhle věci a jiné, jim podobné, zemřela v raném novověku spousta nevinných lidí.

     Na nočním stolku mi leží netenká knížka Kladivo na čarodějnice (Malleus maleficarum), kterou sepsali v roce 1486 dominikáni Heinrich Kramerov a Jakob Sprengerov. Příručka pro inkvizitory. Pokud potřebujete zvědět, jak čarodějnice rozeznat a zjistit něco o tom, jaké neřesti provozují a jak s nimi udělat krátký proces, je tato kniha pro vás nezbytná. Sice to není zrovna jednoduchá četba (Některé pasáže jsem četla asi padesátkrát. A sehnala jsem si dokonce verzi s vysvětlivkami, mezi kterými najdeme i fakta o lidech, v knize zmiňovaných, abychom textu lépe porozuměli.), ale o to víc je zajímavá. Můžeme z ní lehce odvodit myšlení jejích autorů, a vlastně téměř všech Evropanů v tomto temném období, kdy byly hony na čarodějnice nejkrutější. Při čtení se ale někdy musím i smát. Některé pasáže svědčí o bujarosti fantazie autorů, nebo o tom, že sud s vínem nebyl daleko.

     V dnešním světě mají čarodějnice stále své místo v podobě kartářek, bylinářů, nebo novodobých kouzelnic a kouzelníků, kteří se stále v hojném počtu objevují snad ve všech médiích. Náš pohled na ně se už ale značně liší. Kdopak by chtěl upálit Hermionu?


Přečtené knížky

2. července 2010 v 21:48 | Len(ka) KrušiNová
Neviditelné příběhy
Vojtěch Mornstein
Jiří Kratochvíl
Eda Kriseová
Jana Rečková
Roman Ludva
Radka Denemarková
----------☺----------
Harry Potter a kámen mudrců
J.K. Rowlingová

----------☺----------

Harry Potter a tajemná komnata
J.K. Rowlingová

----------☺----------
Harry Potter a vězeň z Azkabanu
J.K. Rowlingová 

----------☺----------

Harry Potter a ohnivý pohár
J.K. Rowlingová

----------☺----------

Křest sv. Vladimíra
K.H. Borovský

----------☺---------- 
Tyrolské elegie
K.H. Borovský

----------☺----------

Král Lávra

K.H. Borovský

----------☺----------

Jak vyčarovat superkluka
Thomas Brezina

----------☺----------

Jiskry z křemene
Josef Štefánek
K.H. Borovský


----------☺----------

Harry Potter a Fénixův Řád
J.K. Rowlingová

----------☺----------

Kouzelný svět Harryho Pottera
David Colbert

----------☺----------
Harry Potter a Princ dvojí krve
J. K. Rowlingová

----------☺----------
Harry Potter a Relikvie smrti
J. K. Rowlingová

 ----------☺----------
Ségry a potrhlá sestřenka
Thomas Brezina

 ----------☺----------
Obchodník se smrtí
Hugh Laurie

 ----------☺----------
Bajky barda Beedleho
J. K. Rowlingová

 ----------☺----------
Povídky z druhé kapsy
K. Čapek

----------☺----------

Alenka v kraji divů a za zrcadlem
L. Carrol

----------☺----------
Příběhy a legendy z Flander
Marcen van der Berg

----------☺----------
Příběhy z Dalmácie
J. Otčenášek

----------☺----------
Cesta do stredu Zeme (SK)
Jules Verne

----------☺----------
Ztracený symbol
Dan Brown

----------☺----------