Červenec 2009

Uhel - Lucie

14. července 2009 v 13:45 | Lenka Krušinová |  Kresba
Portrét sestřenky kreslený podle fotky. Moc se mi nepovedl. Ale ve skutečnosti vypadá líp, než na fotce. tady vypadá fakt divně. Nevim proč... Je to jeden z těch nepovedenějších.

O mně

11. července 2009 v 22:01 | Lenka Krušinová
Eva Pokorná
     Člověkové na mě křičí "Lenko!" Možná proto, že se všem to slovo tak moc líbí, ale spíš proto, že se tak prostě jmenuji. Vrána mě přinesla (Jak originální... Kdyby mě držela ve spárech Ara arakanga, bylo by to zajímavější.) do poličské porodnice roku 993 (Zaprvé nevím proč ne rovnou domů a za druhé zdali je to vůbec pravda, protože si to nepamatuji. Kdyby mě přinesla ta Ara, možná by tam nějaké ty vzpomínky zůstaly, kdo ví...)

     Protože začalo být v Poličce po třech letech poněkud špatné ovzduší,  přesídlili jsme se do obce Pomezí (Z období "poličského" si pamatuji jen to, jak jsme si byli vybírat kocoura - Adama, jak jsme šli dát do opravy budík a jak jsem jedla s pradědečkem vajíčka z pánve vařečkou a jak jsme si kreslili. Moc vzpomínek to není, ale na tříroční Lenku je to celkem výkon, není-liž pravda?).

     Jo, taky jsem chodila do školy a do školky. Teda nejdřív do školky, to dá rozum. A když bylo po škole (jako úplně), tak jsem si řekla, že půjdu třeba do Jihlavy. Tam je
Eva Pokorná
  tůůůze zajímavý domeček. Je to střední soukromá umělecká škola grafická (oh, jak intelektuální název... Můžete se kouknout dokonce i na webovky - www.susg.cz) Je to tam fajn (Teď nemyslím ty stránky, ale školu obecně :). Jsem tam už třetí rok a vypadá to, že se tam ještě zdržím. Co pak? To nechám koňovi, protože ten má větší hlavu (než já, ale i než Ty) a taky protože je hnědý a neumí mluvit (to jsem si někde přečetla...).

     Sama se s oblibou nazývám hubou nevymáchanou, mlsnou kozou, věčným šťouralem, (rádoby) perojezdcem, mrhačem barev, línou vší, gaučovým povalečem a nenapravitelným pijanem teplého kakaa.

     K tématu "Já a hudba" bych řekla asi tolik, že poslouchám úplně všechno (dechovka není hudba). Pro někoho je to nepochopitelné, ale mně to tak celkem vyhovuje. Neposlouchám ani tak celé kapely, jako jednotlivé písničky. Ale jsou tu i vyjímky - tak třeba Insania a Tomáš Klus (Nepochopitelně vražedná kombinace :) Mimochodem, k Insanii mě přivedl můj jediný a milovaný strýčínek František, za což mu děkuji :). Nu což, podle nálady...

     Taky se pokouším hrát na kytaru, ale opravdu jenom pokouším. Protože se na obzoru (ani nikde jinde) neobjevil nikdo, kdo by tomu rozuměl o krapet víc než já a k tomu na mě měl čas (Nehledě na to, že já ho taky nemám). Jsem tedy malým, samoučným drnkalem, který zahraje pár písniček, učí se nové, a když mu nejdou, tak se rozčiluje (Stejně jako u tisíce dalších věcí).
Eva Pokorná
     "Já a výtvarno" K mým oblíbeným výtvarníkům patří Antonín Střížek, Andy Warhol, LeRoy Neiman, a spousta dalších... Je za(u)jímavé, že odstavec o výtvarničení nedosahuje ani poloviny toho hudebního. Ale když si prohlédnete to, co páchám, tak je zbytečné to tady rozepisovat... Někteří výtvarníci se mi líbí, a snažím se jimi inspirovat a dostat něco podobného do své tvorby, ale jiní jsou (Např. LeRoy) úplně jiní, což mě patřičně fascinuje. Jo a baví mě i fotografování fotografií fotoaparátem :) V tomto směru jsem však žádné své favority doposud neobjevila...

     "Já a intern(/pr)et" Internetově žiji na servrech Bandzone a Facebook (Sem na sebe dávat odkaz nebudu, páč Vás neznám a tak si Vás stejně nepřidám, tím pádem na mám profilu stejně nic nevykoumáte, páč to mám sYlně zatajený :) Tak to jen tak naokraj :)

     Děkuji za čas věnovaný louskání těchto řádků a za návštěvu

→Jo a tyhle fotografie fotografovala fotoaparátem Efča, léta páně 010, za což jí velmi děkuji :)
Lenka

Uhel - Babička Vlasta

11. července 2009 v 21:52 | Lenka Krušinová |  Kresba
Uhel, formát 90x60cm, kreslila jsem cca hodinu a půl podle fotky.
10.7.2009

Bábinka jde opravdu poznat a je to můj doposud nejzdařilejší portrét. Věnovala jsem jí ho zasklený a visí u babí na chodbě, na což jsem samozřejmě patřičně pyšná (ach ta samolibost...)

Uhel - Bystrozraká

11. července 2009 v 21:52 | Lenka Krušinová |  Kresba
Uhel, formát 90x60cm
10.7.2009
Podle fotografie.
Trvalo mi to ani ne půl hodiny.

Uhel - Slečna se závojem

11. července 2009 v 21:50 | Lenka Krušinová |  Kresba
Uhel, formát 90x60 cm
Podle fotografie.
9.7.2009

Tužka - Antonio Banderas

11. července 2009 v 21:49 | Lenka Krušinová |  Kresba
Tužka, formát A3.
Kreslila jsem ho na etapy cca 2 dny. Je to můj nejoblíbenější herec ♥ :) Kdo ho zná, možná poznává, ale neni to nic moc. Je to můj druhý portrét.
?.6.2009


Olej - Pro krásu se musí trpět

11. července 2009 v 14:52 | Lenka |  Malba
Olejomalba na sololitové desce.
Srpen 2009


Měla to být Marylin Monroe, je jí to trochu podobný, ale nic moc... Každopádně jako samostatnej obraz se mi celkem líbí.